Využití volného času - ubytování Berounsko - chalupa Měňany

 

 

 

 

 
 
 

Přírodní koupaliště

Nezapomenutelným zážitkem je koupání v jednom z mnoha přírodních koupališť v zatopených lomech. Čistá voda, málo lidí a krásná příroda jsou společným jmenovatelem těchto míst. Lomy jsou vzdáleny jen několik kilometrů od našich domů. Nejbližší lom se nazývá Homolák a najdete ho cca 1,5 km západně na kopci nad obcí. Velmi hezké koupání s čistou vodou po celou sezonu.

 

Lom Kobylí hlava - 1,5 km

Jeden z mnoha krásných přírodních útvarů chráněné krajinné oblasti Český kras

 

Tenisové hřiště

Pouhých 200 m od domu naleznete tenisové hřiště s umělým povrchem.

 

Golf Karlštejn www.karlstejn-golf.cz 3km

Pokud hrajete golf, pak asi víte, že golfové hřiště na Karlštejně nabízí jedny z nejlepších podmínek v České republice. Golfové hřiště bylo slavnostně otevřeno v roce 1993. Díky citlivému přístupu k začlenění golfového hřiště do malebné krajiny, kde tvoří romantickou kulisu majestátní hrad českých králů Karlštejn, vzniklo jedinečné dílo. Raritou Karlštejnského 130 ha hřiště je 86 pískových překážek (bunkerů).

 

Koněpruské jeskyně www.konepruske-jeskyne.cz  2km

Koněpruské jeskyně jsou zatím největším objeveným jeskynním systémem v Čechách. Jeskyně jsou od roku 1959 přístupné veřejnosti a návštěvnící mohou obdivovat krápníkovou výzdobu ve dvou zpřístupněných patrech. Na celkem 8 zastaveních se dozvíte informace o jeskyních, jejich vzniku, jeskyní výzdobě a spoustu dalších zajímavostí.

 

Turistická stezka Karlstejn - Beroun

Tato 15 km dlouhá stezka je oficiálně nejstarší turistická stezka v Čechách (80 let). Stezka provede návštěvníky kolem 400 m vysokých kopců, lesy, okolo vodopádu.

 

Velká a Malá Amerika www.lomy-amerika.cz - 7 km

Bývalé vápencové lomy, kde již těžba byla dávno ukončena. Zatopením těchto lomů vznikly nádherné přírodní útvary. Nejznámější lomy jsou Velká a Malá Amerika, ale za návštěvu rozhodně stojí i ostatní méně známé lokality.

 

Solvayovy lomy   www.solvayovylomy.cz 16 km 

Jedná se o skanzen, tedy muzeum ve volné přírodě. Tvoří jej několik objektů - bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná lomová dráha. Budovy se zbytky technologických zařízení se nalézají ve zrušeném vápencovém lomu Paraple, v překrásné krajině Českého krasu, nedaleko cesty ze Sv. Jana pod Skalou na Karlštejn.

 

Chrustenická šachta www.chrustenicka-sachta.cz 18 km

Ve stovkách metrů zpřístupněných chodeb je shromážděna řada unikátních exponátů připomínajících slavnou dobu hornictví a lomařství v této oblasti. Železnorudný důl Chrustenice (1861 - 1965) patřil ve své době k největším a nejvýznamnějším dolům Barrandienu - oblasti západně od Prahy. Důl měl 84 podzemních pater zasahujících až do hloubky 426 m, tj. 120 m pod hladinu moře. Za sto let usilovné práce se z něho vytěžilo bezmála 8 milionů tun rudy. Součástí prohlídky je i jízda důlním vlakem.

 

Sklárny Nižbor  www.ruckl.cz  19 km

Nižborská sklárna RÜCKL CRYSTAL a.s. vyrábí rozsáhlý sortiment 24% olovnatého křišťálu zdobeného brusem v celé šíři dekorů, od jednoduchých až po velmi složité a pracné zdobení, zlacením, malováním a pískováním. Firma nabízí prohlídku sklárny v Nižboru u Berouna s ukázkou ruční výroby ve všech jejích etapách.

 

Aquapark Hořovice www.koeko.cz

Aquapark se skládá celkem ze 4 bazénů, tj. bazén pro děti s umělou skálou, bazének pro neplavce s houpacím lanem, skluazavkou, s ostrůvkem a vodním hřibem, plavecký bazén a malý bazén s atrakcemi.

 

Hornické muzeum Příbram  www.muzeum-pribram.cz  40 km

Hornické muzeum založené v roce 1886 jenejvětším hornickým muzeem v České republice. Nabízí ke shlédnutí více než 40 stálých expozic situovaných v historických, památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolua v hornické chalupě na Březových Horách. Kromě jiného muzuem nabízí možnost jízdy hornickým vláčkem a po skluzavce

 

Muzeum obětí komunismu www.pribram-city.cz  - 40 km

Bývalý zajatecký tábor z let 1947 -1949 pro německé válečné zajatce, poté v období 1949-51 tábor nucených prací a následně vězeňské zařízení pro politické vězně
komunistického režimu z let 1951 - 1961.

 

Všeradice - rodiště Magdaleny Dobromily Rettigové - 7 km

www.zamecky-dvur.cz 

Muzeum první věhlasné české kuchařky. Další pozitivum dvoru je výborné pivo Všerad spojené s vynikající kuchyní.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

facebook tel.: +420 777 754 756
musil@asap-dovolena.cz


 

ASAP dovolená | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU