Využití volného času - ubytování Berounsko - chalupa Měňany - Křivoklátsko

 

 

 

 

 
 
 

Přírodní koupaliště

Nezapomenutelným zážitkem je koupání v jednom z mnoha přírodních koupališť v zatopených lomech. Čistá voda, málo lidí a krásná příroda jsou společným jmenovatelem těchto míst. Lomy jsou vzdáleny jen několik kilometrů od našich domů. Nejbližší lom se nazývá Homolák a najdete ho cca 1,5 km západně na kopci nad obcí. Velmi hezké koupání s čistou vodou po celou sezonu.

 

Lom Kobylí hlava - 1,5 km

Jeden z mnoha krásných přírodních útvarů chráněné krajinné oblasti Český kras. Přístupová štola do lomu určitě potěší vaše děti. V jeskyních s pravé části lomu jsou často k vidění netopýři.

 

Tenisové hřiště

Pouhých 200 m od domu naleznete tenisové hřiště s umělým povrchem. Naši hosté mají na kurty přístup zdarma.

 

Půjčovna kol

www.berounskymedved.com/pujcovna-kol/

 

Golf Karlštejn - 3 km

www.karlstejn-golf.cz

Pokud hrajete golf, pak asi víte, že golfové hřiště na Karlštejně nabízí jedny z nejlepších podmínek v České republice. Golfové hřiště bylo slavnostně otevřeno v roce 1993. Díky citlivému přístupu k začlenění golfového hřiště do malebné krajiny, kde tvoří romantickou kulisu majestátní hrad českých králů Karlštejn, vzniklo jedinečné dílo. Raritou Karlštejnského 130 ha hřiště je 86 pískových překážek (bunkerů).

 

Koněpruské jeskyně - 2 km

www.konepruske-jeskyne.cz  

Koněpruské jeskyně jsou zatím největším objeveným jeskynním systémem v Čechách. Jeskyně jsou od roku 1959 přístupné veřejnosti a návštěvnící mohou obdivovat krápníkovou výzdobu ve dvou zpřístupněných patrech. Na celkem 8 zastaveních se dozvíte informace o jeskyních, jejich vzniku, jeskyní výzdobě a spoustu dalších zajímavostí.

 

Turistická stezka Karlštejn - Beroun

Tato 15 km dlouhá stezka je oficiálně nejstarší turistická stezka v Čechách (80 let). Stezka provede návštěvníky kolem až 400 m vysokých kopců usazených v krásných lesích.

 

Velká a Malá Amerika - 7 km

www.lomy-amerika.cz 

Bývalé vápencové lomy, kde již těžba byla dávno ukončena. Zatopením těchto lomů vznikly nádherné přírodní útvary. Nejznámější lomy jsou Velká a Malá Amerika, ale za návštěvu rozhodně stojí i ostatní méně známé lokality.

 

Solvayovy lomy - 16 km

 www.solvayovylomy.cz 

Jedná se o skanzen, tedy muzeum ve volné přírodě. Tvoří jej několik objektů - bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná lomová dráha. Budovy se zbytky technologických zařízení se nalézají ve zrušeném vápencovém lomu Paraple, v překrásné krajině Českého krasu, nedaleko cesty ze Sv. Jana pod Skalou na Karlštejn.

 

Chrustenická šachta - 15 km

www.chrustenicka-sachta.cz 

Ve stovkách metrů zpřístupněných chodeb je shromážděna řada unikátních exponátů připomínajících slavnou dobu hornictví a lomařství v této oblasti. Železnorudný důl Chrustenice (1861 - 1965) patřil ve své době k největším a nejvýznamnějším dolům Barrandienu - oblasti západně od Prahy. Důl měl 84 podzemních pater zasahujících až do hloubky 426 m, tj. 120 m pod hladinu moře. Za sto let usilovné práce se z něho vytěžilo bezmála 8 milionů tun rudy. Součástí prohlídky je i jízda důlním vlakem.

 

Sklárny Nižbor - 15 km

www.ruckl.cz 

Nižborská sklárna RÜCKL CRYSTAL a.s. vyrábí rozsáhlý sortiment 24% olovnatého křišťálu zdobeného brusem v celé šíři dekorů, od jednoduchých až po velmi složité a pracné zdobení, zlacením, malováním a pískováním. Firma nabízí prohlídku sklárny v Nižboru u Berouna s ukázkou ruční výroby ve všech jejích etapách.

 

Aquapark Hořovice

www.koeko.cz

Aquapark se skládá celkem ze 4 bazénů, tj. bazén pro děti s umělou skálou, bazének pro neplavce s houpacím lanem, skluazavkou, s ostrůvkem a vodním hřibem, plavecký bazén a malý bazén s atrakcemi.

 

Hornické muzeum Příbram - 40 km

www.muzeum-pribram.cz 

Hornické muzeum založené v roce 1886 jenejvětším hornickým muzeem v České republice. Nabízí ke shlédnutí více než 40 stálých expozic situovaných v historických, památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolua v hornické chalupě na Březových Horách. Kromě jiného muzuem nabízí možnost jízdy hornickým vláčkem a po skluzavce

 

Muzeum obětí komunismu - 40 km

www.pribram-city.cz 

Bývalý zajatecký tábor z let 1947 -1949 pro německé válečné zajatce, poté v období 1949-51 tábor nucených prací a následně vězeňské zařízení pro politické vězně
komunistického režimu z let 1951 - 1961. Bylo zde točeno mnoho filmů s touto tématikou.

 

Všeradice - rodiště Magdaleny Dobromily Rettigové - 7 km

www.zamecky-dvur.cz 

Muzeum první věhlasné české kuchařky. Další pozitivum dvoru je výborné pivo Všerad spojené s vynikající kuchyní.

 

Tetín - místo, kde byla zavražděna kněžna Ludmila - 6 km

www.muzeumtetin.cz

Nad řekou se vypíná kostel Sv. Jana Nepomuckého s nádhernými výhledy na údolí Berounky. Kostel sv. Ludmily a kostel sv. Kateřiny. Na návsi v zámku je možné zakoupit vynikající steaky z místního chovu.

 

Svatý Jan pod Skalou - 12 km

www.svatyjan.cz

Vesnice umístěná s krásném údolí s mnoha historickými památkami. Doporučujeme výstup na skálu s křížkem nad bývalým benediktýnským klášterem.

 

Cyklostezka podél Berounky - 6 km

Pokud sjedete k Berounce, do prava se můžete vydat po toku do Prahy a do leva proti proudu přes Beroun, se zastávkou a vykoupáním na jezu v Hýskově (rodiště Františka Nepila) dojedete až do Nižboru. Zde se dá navštívit hrad nad řekou s expozicí keltské kultury a také využít pohostinnosti herce Tomáše Hanáka, který zde provozuje restauraci Zastávka na místním nádraží. Doporučujeme :-)

 

Keltské oppidum Stradonice - 15 km

www.archeolog.cz

Keltské sídliště datované přibližně do roku 150 př.n.l. Je známé především zlatou horečkou z roku 1877, kdy bylo značně vydrancováno po nálezu zlatého pokladu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

facebook tel.: +420 777 754 756
musil@asap-dovolena.cz


 

ASAP dovolená | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU